دوشنبه 7 خرداد 1397  
English خانه تماس با ما نقشه سایت


1396/10/3 يكشنبه مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی: بسته شدن خیابان پیروزی اراک با تصویب شورای ترافیک استان مرکزی بوده است

مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی با بیان اینکه بسته شدن خیابان پیروزی اراک با تصویب شورای ترافیک استان مرکزی بوده است گفت: شورای ترافیک استان مرکزی به سبب منافع مردم تصمیم به بسته‌بودن خیابان پیروزی اراک گرفت.

به گزارش وب دا مرکزی، حمیدرضا نوازنی با اشاره به بسته شدن خیابان پیروزی کلانشهر اراک اظهار داشت: علت اصلی بسته شدن این خیابان کند شدن روند اجرایی پروژه بیمارستان ولی‌عصر(عج) اراک بود و  یکی از دلایل آن هم این بود که سطح اشغال ساختمان  بیمارستان نسبت به فضای باز زیاد است در نتیجه ما فضای باز لازم برای برای مصالح و مانور  کارگاهی نداشتیم و همچنین  با توجه به احتمال سقوط مصالح و بروز حادثه برای ترافیک عبوری از مجاورت کارگاه  و تداخل مکرر وسایل نقلیه حامل مصالح با جریان ترافیک ادامه روند عادی پروژه دچار اختلال شده بود.

وی افزود: در چنین شرایطی و بنا به درخواست دانشگاه علوم پزشکی در نهایت در شورای ترافیک استان تصمیم گرفته شد که بخشی از خیابان را در اختیار فضای بیمارستان قرار دهیم تا اینکه سرعت کار بیمارستان افزایش پیدا کرده و مشکلات کمتری بر سر راه اجرای این پروژه باشد.

مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی تصریح کرد: این موضوع در شورای ترافیک استان مطرح شد و جلسات متعددی با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی، مسئولان ذی‌ربط  و اعضای شورای چهارم برگزار و طرح‌های مختلفی هم پیشنهاد و علاوه بر استفاده و مشاوره با متخصصان ترافیک و مدل کردن ترافیک شهر در نهایت مشخص شد که با بسته شدن این خیابان مشکل جدی برای ترافیک ایجاد نمی‌شود و میدان جهاد به عنوان یک مسیر جایگزین عمل می‌کند.

نوازنی بیان کرد: در مجموع نتیجه این شد که این خیابان را در اختیار دانشگاه علوم پزشکی و بیمارستان ولی‌عصر(عج) قرار دهند و پیمانکار بخشی از این خیابان را به عنوان  فضای کارگاهی در اختیار بگیرد.

وی ادامه داد: نخستین بار مهلت شش ماهه به پیمانکار داده شد و سپس این مهلت تمدید شد از آنجایی که اعتبارات نسبتا خوبی برای این بیمارستان در نظر گرفته شده، جذب این اعتبارات منوط به این است که سرعت پیشرفت پروژه در حد معقول باشد در غیر این صورت این اعتبار جذب نمی‌شود در نتیجه به صلاح است که ما فضای در اختیار کارگاه را  محدود نکرده و اجازه دهیم که پروژه روند خود را داشته باشد.

مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی عنوان کرد: ما هم به این مهم واقفیم که بخشی از ترافیک عبوری از این خیابان پس از انسداد  به کوچه بانک خون منتقل شده و تعدادی از  شهروندان ما  که در این کوچه ساکن هستند به سبب ترافیک ایجاد شده و ترددهای فراتر از تردد محلی که از این کوچه شکل می‌گیرد  موجبات سلب آسایش آنها را فراهم آورده و به طور قطع خواسته آنها این است که این خیابان هر چه سریع‌تر باز گشایی شود و ترافیک به خیابان اصلی منتقل شود.

نوازنی خاطرنشان کرد: اما از آنجایی که بیمارستان برای ما اهمیت زیادی داشته و این بیمارستان یک کارکرد شهری، استانی و حتی فرا استانی دارد و اگر این بیمارستان حتی یک روز هم زودتر راه‌اندازی شود خدمت بزرگی به مردم شهر و  استان انجام شده از شهروندان کوچه بانک خون تقاضای مساعدت و همکاری داشته و از طرفی از دانشگاه علوم پزشکی و پیمانکار مربوطه هم انتظار تسریع در اتمام پروژه داریم.

وی اضافه کرد: بنده شخصا اصراری بر بسته بودن خیابان ندارم اما فکر می‌کنم که اگر  به اهمیت پروژه توجه کنیم و موضوعات را در کنار هم قرار دهیم به این نتیجه می‌رسیم که راه‌اندازی بیمارستان برای شهر و استان بسیار مهم و تاثیرگذار است قطعا حقوق شهروندی هم باید محترم شمرده شود اما آیا جایز است که مردم استان را از حق بزرگ خود که راه‌اندازی بیمارستان است محروم کنیم و بهره‌برداری از بیمارستان را به تاخیر بیندازیم؟

مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی تصریح کرد: این اقدام امتیاز دادن به پیمانکار نیست بلکه ما در انسداد این خیابان صلاح استان و شهر  را در نظر می‌گیریم و اعتقاد داریم که ترافیک شهر با این تغییر با  چالش خاصی روبه‌رو نشده و بخشی از ترافیک کوچه بانک خون از قبل از انسداد خیابان هم وجود داشته که دلیل آن هم این است که خودروهایی که وارد خیابان امام(ره) می‌شوند به محض مواجهه با ترافیک این خیابان و انصراف از ادامه مسیر از این کوچه به عنوان راه فرار استفاده می‌کنند و این کوچه عملا سرریز ترافیک را از خود عبور می‌دهد.

نوازنی بیان کرد: ما اگر این خیابان را هم باز کنیم به طور حتم در کوچه بانک خون هنوز هم شاهد ترافیک هستیم پس  نباید همه چیز را به کارگاه و بیمارستان ربط دهیم و حتی در این رابطه ما نظر پلیس راهور را هم دریافت کردیم که پلیس هم همین نظر را در مورد ترافیک دارد.

وی ادامه داد: در نهایت به صلاح شهر است که ما این روند را ادامه داده و مهلت دهیم که بیمارستان پیشرفت خود را داشته باشد و ما هم اگر  احساس کنیم پروژه به حدی پیشرفت کرده که دیگر نیازی به بسته ماندن خیابان ندارد به طور حتم در باز گشایی آن  اقدامات لازم را انجام می‌دهیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
بیشتر
نسخه قابل چاپ


در باره استان
در باره دانشگاه
تماس با ما
نقشه سایت 
راهنمای سرویسهای تحت وب
پست الکترونیک 
سامانه سیب 
طراحی و اجرا: اداره آمار و فن آوری اطلاعات دانشگاه
Copyright © 2010 Arak University of Medical Sciences - All rights reserved