دوشنبه 7 خرداد 1397  
English خانه تماس با ما نقشه سایت


1396/9/14 سه‌شنبه فعالیت داوطلبانه یکهزار و هفتصد و هشتاد داوطلب سلامت در استان مرکزی

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی به مناسبت فرا رسیدن  "روز داوطلبین سلامت" گفت: بیش از 1780 داوطلب سلامت دانشگاه علوم پزشکی اراک ،در 88 پایگاه بهداشتی، 276 خانه بهداشت و 87 مرکز جامع سلامت برای ترویج مفاهیم سلامت، توسعه رفتارهای سالم در استان مرکزی تلاش می نمایند.

 

به گزارش خبرنگار وب دا مرکزی متن پیام دکتر طاهراحمدی به این شرح است:

 

بِسمِ الله اَلرَّحمنِ اَلرَّحیم

 

پنجم دسامبر برابر 14 آذرماه امسال، روز جهانی داوطلب سلامت، روزی که فرصتی است برای قدردانی از زحمات داوطلبانی که بدون چشم داشت و حقوقی به اختیار خود به یاری طرح تحول نظام سلامت و ارتقاع سطح سلامت مردم برخاسته اند وبا نگاه های مهربان شان مرهمی هستند بر آلام همنوعان.

شعار روز داوطلب در سال 1396  "داوطلب سلامت، سفیر سلامت " می باشد که نشان از اهمیت حضور داوطلبین سلامت  در جامعه را نشان می دهد، داوطلبانی که در بطن جامعه حضور دارند و با کمک آنان می توان از بسیاری بیماری واگیر دار و غیر واگیر دار جامعه جلوگیری کرد.

امروز فرصت مناسبی است جهت ترغیب و حمایت از خدمات داوطلبانه بیش از 1780 داوطلب سلامت دانشگاه علوم پزشکی اراک، که در 88 پایگاه بهداشتی، 276 خانه بهداشت و 87 مرکز جامع سلامت برای ترویج مفاهیم سلامت، توسعه رفتارهای سالم، توانمند سازی و حساس سازی افراد در جهت حفظ و ارتقاء سلامت خود، خانواده و جامعه تلاش می نمایند.

بی شک، رابطین سلامت کسانی هستند که پیامشان سرود زیبایی سلامت است با سرودی، سرشار از مهربانی، سرودی که سخاوت، عطوفت و سلامت را به ارمغان می آورد، افرادی که به خاطر عشق و انسانیت، رضای الهی و حس مسولیت پذیری در برابر جامعه مانند حلقه ارتباطی بین مسولان بهداشتی و مردم عمل می کنند، کسانی که زمان و مهارت های خود را برای خدمت به بشر به کار بسته اند و با شرکت در کلاس های هفتگی یا ماهانه در مراکز بهداشتی شهرها،آموزه های بهداشتی را فرا می گیرند و این آموزه ها را به مردم منتقل می کنند.

شاید باور کردن آن دشوار باشد اما در بسیاری از موقعیت های بحرانی بهداشتی مانند شیوع بعضی از بیماری ها در کشور، داوطلبان سلامت نقش شگرفی در آموزش مردم و پیشگیری از بیماری ها ایفا کرده اند .داوطلبان سلامت با آشنایی با علایم بیماری ها، نقش بیماریاب را نیز در جامعه به عهده دارند و با تشخیص زودرس بیماری در اطرافیان از پیشرفت بیماری و تحمیل شدن هزینه های احتمالی به خانواده ها پیشگیری می کنند.

مشارکت خالصانه و انسانی داوطلبین مردمی سلامت باعث سالم زیستن و ارتقاء سطح سلامت جامعه می شود و مشارکت و همکاری داوطلبان سلامت کاهش مشکلات بهداشتی و توسعه سلامت جامعه را به دنبال دارد و فعالیت داوطلبان سلامت به عنوان رابطان بهداشت با اثرگذاری مطلوب سبب بهبود و ارتقاء شاخص های بهداشتی شده است.

اینجانب بر خود لازم  می‌دانم تا به مناسبت این روز از تمامی داوطلبان سلامت که آرامش خود را در راه سلامت جامعه در طبق اخلاص نهاده و یاور ما در تامین، حفظ و ارتقاء سلامت جامعه هستید تقدیر و تشکر نموده و توفیق روزافزون این عزیزان را از خداوند متعال مسئلت می‌نمایم.

 

دکتر حسن طاهر احمدی 14 آذر 1396

منبع: روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اراک
بیشتر
نسخه قابل چاپ


در باره استان
در باره دانشگاه
تماس با ما
نقشه سایت 
راهنمای سرویسهای تحت وب
پست الکترونیک 
سامانه سیب 
طراحی و اجرا: اداره آمار و فن آوری اطلاعات دانشگاه
Copyright © 2010 Arak University of Medical Sciences - All rights reserved