جمعه 1 تير 1397  


English
|
خانه
تماس با ما
نقشه سایت


 تعداد بازديد اين صفحه: 2046569
تعداد بازديد از سايت: 75700745
تعداد بازديد زيرپورتال: 2649835
اين زيرپورتال امروز: 182
در امروز: 1021
اين صفحه امروز: 52
جدیدترین اخبار
1396/5/4 چهارشنبه
07:42:34در کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی استان مرکزی مطرح شد:
53 طرح بهداشتی و درمانی به همت دولت یازدهم در استان مرکزی به ثمر نشست

معاون سیاسی، امنیتی استانداری مرکزی گفت: 53 طرح بهداشتی و درمانی این استان در طول هشت ماه گذشته به همت دولت تدبیر و امید به ثمر نشسته است.

به گزارش وب دا مرکزی، شکرالله حسن بیگی در نشست کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی استان مرکزی با بیان این مطلب، افزود: در این مدت عملیات اجرایی 108 طرح بهداشتی و درمانی در این استان با پیش بینی اعتبار 400 میلیارد ریال آغاز شده که 33 طرح آن با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و 20 طرح با حضور معاونان وزارت بهداشت و درمان به بهره برداری رسیده است.

وی بیان کرد: مقرر شده 35 درصد از اعتبار پیش بینی شده برای 108 طرح توسط استانداری، 15 درصد توسط خیران و 50 درصد توسط دانشگاه علوم پزشکی اراک تامین شود.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری مرکزی ادامه داد: از زمان فعالیت دولت تدبیر و امید بحث بهداشت و درمان در این استان با توفیقات چشمگیری همراه بوده و در این مدت طرح های زیادی که چندین سال بلاتکلیف مانده بودند، به نتیجه رسیده است.

حسن بیگی اظهار کرد: ساختمان جدید مرکز آموزشی درمانی حضرت ولی عصر (عج) اراک پس از سال ها توقف با همت و تلاش دولت تدبیر و امید از سر گرفته شد و هم اکنون 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی گفت: در طول چهار سال گذشته کلینیک های تخصصی و درمانی مختلفی در شهرستان های این استان ایجاد شده و که همه این تلاش ها و اقدام ها موجب ارتقای سطح بهداشت و درمان مردم شده است.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری مرکزی افزود: مقرر شده یک بیمارستان 617 تختخوابی نیز در این استان با مشارکت کشور کره در اراک ایجاد شود که در این راستا 12 هکتار زمین به دانشگاه علوم پزشکی اراک در پشت پارک شهید باهنر اراک در مسیر جاده قدیم خمین واگذار شده و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز در این نشست گفت: بحث طب سنتی در این استان باید با جدیت تمام دنبال شود، زیرا بسیاری از افراد تحت عنوان طب سنتی وارد شده اند که هیچ آگاهی و علمی نسبت به این طب ندارند.

دکتر حسن طاهراحمدی افزود: بیشتر این افراد هیچ تجربه ای از طب سنتی ندارند و تعداد آنان روز به روز در حال افزایش است که باید با افراد غیرمتخصص برخورد قاطع و جدی صورت گیرد.

وی بیان کرد: فرهنگ سازی گسترده در خصوص تشخیص مراکز طب سنتی مجاز و غیرمجاز امری ضروری است که رسانه ها باید در این خصوص فعالیت وسیعی را به کار گیرند.

دکتر طاهر احمدی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص بیماری ایدز گفت: از 6 ماه گذشته برنامه جدیدی برای کنترل این بیماری در کشور آغاز شده که در راستای رسیدن به اهداف این برنامه باید 23 دستگاه اجرایی وارد عمل شوند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک افزود: تاکنون هیچ موردی در خصوص بیماری تب کریمه کنگو در استان مرکزی مشاهده نشده و برخی اخبار منتشر شده در فضاهای مجازی و برخی رسانه ها کذب است.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی نیز در ادامه این نشست در خصوص بیماری تب کریمه کنگو گفت: این بیماری هر ساله در کشور با شروع فصل گرما مشاهده می شود و در 20 سال گذشته در این استان تنها 2 مورد گزارش شده است.

محسن شانقی افزود: تاکنون موردی از بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو در استان مرکزی گزارش نشده و انتظار است مردم به موارد تاکید شده در خصوص خرید گوشت بهداشتی توجه ویژه داشته باشند.

شانقی بیان کرد: عامل این بیماری یک نوع کنه است که دامداران باید برای پیشگیری از این بیماری در خصوص سم پاشی محل های نگهداری دام توجه ویژه داشته باشند.

گفتنی است حل مشکلات کشتارگاه های استان مرکزی تا یک ماه آینده و تشکیل کمیته ای برای تعیین تکلیف و ساماندهی مراکز طب سنتی از مهمترین مصوبات این نشست بود.

منبع: روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اراک

  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
     
 
امتیاز دهی
 
 

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
 
بیشتر
نسخه قابل چاپ


طراحی و اجرا: اداره آمار و فن آوری اطلاعات دانشگاه
Copyright © 2010 Arak University of Medical Sciences - All rights reserved