دوشنبه 28 اسفند 1396  


English
|
خانه
تماس با ما
نقشه سایت


 تعداد بازديد اين صفحه: 1998783
تعداد بازديد از سايت: 72722743
تعداد بازديد زيرپورتال: 2590557
اين زيرپورتال امروز: 454
در امروز: 20938
اين صفحه امروز: 363
جدیدترین اخبار
1395/2/20 دوشنبه
12:11:57
آغاز بکار اولین کارگاه تدوین برنامه ملی پاسخ نظام سلامت در بلایا و فوریت ها در اراک
اولین کارگاه تدوین برنامه ملی پاسخ نظام سلامت در بلایا و فوریت هاEOP (قطب تهران) در هتل امیرکبیر اراک آغاز به کار کرد.

اولین کارگاه تدوین برنامه ملی پاسخ نظام سلامت در بلایا و فوریت هاEOP  (قطب تهران) در هتل امیرکبیر اراک آغاز به کار کرد.

به گزارش حبرنگار وب دا مرکزی، رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی در️ آیین شروع بکار این کارگاه گفت: متاسفانه کشور ما جزو کشورهای حادثه خیر دنیاست و این موضوع اهمیت آمادگی در شرایط بحران را دو چندان می کند.

دکتر حسن طاهراحمدی افزود: هدف این کارگاه که اولین کارگاه ملی می باشد آشنایی با مفاهیم و مبانی EOP می باشد و باید وظایف هر دانشگاه در مواقع بحران کاملا ترسیوم و نمایان شود.

وی اظهار داشت: استان مرکزی بخاطر قطب صنعتی و شاهراه مواصلاتی بودن همواره در معرض خطر است، لذا می طلبد نیروهای امدادی دائماً در آمادگی کامل بوده و همواره آموزش های نوین و بروز را ببینند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی بیان کرد: در سال ۱۳۹۴ مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان مرکزی، ۴۲ هزار و ۴۰۵ ماموریت انجام داده که از این تعداد ۲۹ هزار و 574 ماموریت شهری، ۱۱ هزار و 474 ماموریت جاده ای، 933 ماموریت بین مراکز و 424 ماموریت ایستگاه سلامت بوده است.

دکتر طاهراحمدی در پایان گفت: 31 هزار و 982 مورد از ماموریت های پیش بیمارستانی استان سال گذشته غیرتصادفی و 10 هزار و 423 مورد نیز تصادفی بوده است.

سرتیم مدرسان کارگاه آموزشی تدوین برنامه ملی پاسخ نظام سلامت در بلایا و فوریت های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در ادامه گفت: تاکنون الگوی ملی برای همسان سازی خدمات فوریت ها و بهترین و سریعترین اقدامات به شکل واحد در دانشگاه های علوم پزشکی کشور وجود نداشت و گام برداشتن در این حوزه سرمایه ای مهم در نظام مندی خدمات پیش بیمارستانی است.

دکتر محمدجواد مرادیان افزود: هر اقدامی در کشور زیرشاخه یکی از برنامه های کلان و در چارچوب اصول و قواعد است و بلایا و بحران ها به دلیل ماهیت غیرقابل پیش بینی، مدیریت غیرمنتظره و سختی دارند اما اگر بر این حوزه برنامه محوری حاکم شود، امور ساختار گرفته و تسهیل می شود.

وی اظهار داشت: برنامه ملی پاسخ نظام سلامت در بلایا و فوریت ها در اول راه است و ممکن است کاستی ها و اصلاحاتی را بطلبد، اما برای نخستین بار در کشور به عنوان یک منشور و نقشه راه مطرح شده که باید توسط دانشگاه های علوم پزشکی و شرایط اقلیمی، سخت افزاری و نرم افزاری هر استان، بومی سازی شود.

دکتر مرادیان در پایان بیان کرد: انتظار است که شرکت کنندگان این کارگاه هر کدام با درک عمیق مفاهیم و راهبردها، هسته مدیریت هدفمند و پاسخگو در حوزه بلایا و فوریت ها را در استان های خود ایجاد کنند.

گفتنی است این کارگاه به مدت سه روز در محل هتل امیرکبیر اراک برگزار می گردد و دانشگاه های قطب تهران شامل: تهران، شهید بهشتی، ایران، البرز، کرج، قزوین، قم، ساوه و اراک در این کارگاه حضور دارند.

منبع: روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی

  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
     
 
امتیاز دهی
 
 

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
 
بیشتر
نسخه قابل چاپ


طراحی و اجرا: اداره آمار و فن آوری اطلاعات دانشگاه
Copyright © 2010 Arak University of Medical Sciences - All rights reserved